LilaVerde Alaçatı Butik Otel

Lila Oda

LilaVerde – Lila Oda

Lila odamız bahçe katında bulunuyor. Bahçe ve havuz manzarası sayesinde güne harika bir başlangıç yapabiliyorsunuz. Üst kattaki odalarımızdan farklı olarak, gerçek granit zemin ve eski taş bileşiminden oluşan Lila odamızı, eski taş duvar üzerine bembeyaz köy sıvası ile dekore ettik. İki kişilik konaklamalar için ideal olan odamızda, 1 adet 160×200 ölçülerinde çift kişilik yatak bulunuyor.

Kendinizi her daim evinizde hissettirebilmek için, Lila odamızdaki tüm aksesuar ve mobilyaları özenle tasarlayıp ürettirdik.

Alaçatı’da Tatil için 4 Neden…

1- Film Setini Andıran Hoş Sokaklar

Alaçatı'nın Rengarenk ve Şirin Sokakları
Alaçatı’nın Rengarenk ve Şirin Sokakları

Geçmiş dönem mimarisini yansıtan taş yapılarıyla Alaçatı sokakları tam anlamıyla bir Ege kasabası görünümünde. Begonvillerin eşlik ettiği taş yapıların sıralandığı sokaklar, rengarenk mekanlara ev sahipliği yapıyor. Alaçatı’da yaşayan herkesin ortak bir paydası var. Evini, mekanını ya da yaşadığı sokağı güzelleştirerek keyifli bir hale getirmek

2- Benzersiz Ege Lezzetleri

Şifa Deposu Ege Otlarından Yapılan Mezeler
Şifa Deposu Ege Otlarından Yapılan Mezeler

Ege kültürünü en iyi yansıtan yerlerden Alaçatı, bu kültürün lezzetlerini deneyimlemek için de en güzel rotalardan. Özellikle lezzet düşkünlerini baştan çıkartan zeytinyağlılar, mezeler ve deniz ürünleri için Alaçatı’daki onlarca mekandan birine oturup gerisini akışına bırakmak yeterli. Alaçatı çok pahalı ve sosyetik söylentilerine de aldırış etmeyin. Burası yüzlerce farklı mekandan oluşan bir köy yeri. Her bütçeye uygun, her zevke özel bir konsept bulabiliyorsunuz. Alaçatı’da herşey el emeği yapılıyor. Fabrika üretim lezzetlere rastlamıyorsunuz. Köy içerisindeki mekanlar birbirinden güzel ve zevkli dekorasyona sahip. O kadar büyülü bir enerjisi var ki, zamanın nasıl akıp gittiğinin farkına bile varmıyorsunuz 🙂

3- El Değmemiş Plajlar

Her Köşesinde Ayrı Bir Cennet
Her Köşesinde Ayrı Bir Cennet

Alaçatı kuzey ve güneyde iki farklı sahil şeridine sahip. Alaçatı merkezden 10-15 dakika gibi kısa bir sürede istediğiniz yönde ilerleyerek bölgenin en ünlü plajlarına ulaşabiliyorsunuz. Çocuklu aileler Ilıca Plajını tercih ederken, gençler ise Alaçatı çevresindeki plajları tercih ediliyor. Son yıllarda alternatif yer arayan İzmirli gençlerin tercihiyle giderek popülerleşen Deliklikoy ve Kleopatra plajları ziyaretçi rekoru kırıyor. Öte yandan Alaçatı Port’un olduğu bölge dünyanın sayılı sörf okullarına ev sahipliği yapıyor. İlçemiz yarımada konumunda olduğu için 3 tarafı denizlerle çevreli ve her bir köşesinde farklı bir deniz.
Rüzgarlı ya da  sakin. Çivi Gibi ya da Sıcak. Çocuklu Aile ya da Yetişkin. Her zevke uygun plajlar sizi bekliyor…

4- Renkli Gece Hayatı

Burada Gece Sabahın İlk Işıklarına Kadar Sürüyor
Burada Gece Sabahın İlk Işıklarına Kadar Sürüyor

Alaçatı’nın gündüzü kadar gecesi de renkli. Gündüz ağırlıklı olarak plaj, sörf ve kafelerde geçen Alaçatı rutini, hava karardıktan sonra eğlence mekanları ve meyhanelerde devam ediyor. Rakı-balık ve mezeli restoranların yanında her zevke hitap eden konsept kafelerde leziz kokteyllerden alkolsüz içeceklere kadar farklı seçenekleri bulmak mümkün. Alaçatı Port bölgesinde sıralanan gece kulüplerinde sabaha kadar devam eden eğlence, yaz döneminde ağırlanan ünlü şarkıcı, gruplar ve renkli müzik festivallerinin etkisiyle katlanıyor.

 

Sizi Bekliyoruz…

  • LilaVerde Alaçatı Butik Otel

    Sizi Alaçatı’da en iyi şekilde ağırlamak için AŞK’la çalıştık. Köy içi taş ev geleneğini modern mimari ile harmanlayan sade ve dingin 5 oda tasarladık. Sabahları ne zaman uyanırsanız o zaman hazır olan köy kahvaltımız ve rengarenk çiçekli bahçemizin içinde yer alan doğal tuzlu su havuzumuz ile tamamladık.

    Şirin sokakları, tarihi taş evleri, eşsiz güzellikte plajları ve 24 saat hiç bitmeyen enerjisi ile köyümüz Alaçatı’ya siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz.

    Emel ve Emre

Instagram