LilaVerde Alaçatı Butik Otel

Kısa Kısa Alaçatı...

9. Alaçatı Ot Festivali 2018

ALAÇATI OT FESTİVALİ 2018

Gelenekselleşen festivalin bu yıl 9’uncusu düzenleniyor…

4 yıl önce adı tescillenen ve binlerce ziyaretçinin akın ettiği, sadece Çeşme’ye değil, yarımada, İzmir ve Kuşadası’na kadar geniş bir bölgeye turizm hareketliliği getiren Alaçatı Ot Festivali’ne sayılı günler kaldı.

Bu yılki teması “Sarmaşık/Kuşkonmaz” olan festivalde,  Alaçatı Ot Festivaline yakışır şekilde yerel Ege otları ile yapılmış yemekler,mezeler ve zeytinyağlılar şimdiden tüm Alaçatı Restoranlarının menülerini süslemeye başladı.

Alaçatı Ot Festivali 2018
Alaçatı Ot Festivali 2018

Festival kapsamında, otları tanıma ve toplama gezilerinden yemek atölyelerine, yabani ot ve bitkilerle beslenme seminerlerinden konserlere kadar birçok etkinlik düzenleniyor. Birbirinden değerli akademisyenlerin, aşçıların ve bloggerların söyleşileri ve atölyeleriyle dolu dolu geçen festivalin korteji ise rengarenk görütülere sahne oluyor.

Alaçatı Ot Festivali 2018
Alaçatı Ot Festivali 2018

Festivalin son gününde ise, Alaçatı Amfi Tiyatro’da, en çok ot toplama ve en güzel ot yemeği yarışmaları düzenleniyor. Siz de Festivalin bir parçası olmak istiyorsanız, LilaVerde Alaçatı Butik Otel’de yerinizi şimdiden ayırtın. Rezervasyon için Tıklayınız…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizi Bekliyoruz…

  • LilaVerde Alaçatı Butik Otel

    Sizi Alaçatı’da en iyi şekilde ağırlamak için AŞK’la çalıştık. Köy içi taş ev geleneğini modern mimari ile harmanlayan sade ve dingin 5 oda tasarladık. Sabahları ne zaman uyanırsanız o zaman hazır olan köy kahvaltımız ve rengarenk çiçekli bahçemizin içinde yer alan doğal tuzlu su havuzumuz ile tamamladık.

    Şirin sokakları, tarihi taş evleri, eşsiz güzellikte plajları ve 24 saat hiç bitmeyen enerjisi ile köyümüz Alaçatı’ya siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz.

    Emel ve Emre

Instagram